Budapešť, Budapest, Pešťbudín

Zábava, vianočné trhy, práca, pamiatky, múzeá a atrakcie

Zábava v Budapešti

V Budapešti sa rozhodne nudiť nebudeš. Mesto totiž ponúka od opery, cez ľudové tance, jazz až po hudobné kluby. Navyše lístky sa dajú zohnať veľmi ľahko, väčší problém budeš mať s rozhodnutím, čo robiť. Vtedy sa ti zídu časopisy ako Where Budapest, ktorý je zadarmo distribuovaný v hoteloch, Budapest in your Pocket a Budapest Sun. Ak vieš po maďarsky, zaujať ma môže aj časopis Pesti Est, ktorý nájdeš v kinách a baroch. Všetky tu uvedené miesta sme zároveň zaznačili aj na našej podstránke Mapa Budapešti.

Bary a nočné kluby v Budapešti

Nočné podniky sa nachádzajú v troch oblastiach Budapešti:

  • na Liszt Ferenc tér medzi Andrássy út a Hudobnou Akadémiou
  • na Ráday utca - čo je také budapeštianske Soho
  • na Krudy Gyula utca za národným múzeom

Veľký rozmach však zažívajú bary pod holým nebom, ale ich lokality sa pravidelne menia. Rovnako novým trendom sú pivné záhrady, ktoré sa nachádzajú medzi Holló utca a Kisdiofa utca. Za najznámejšie sa považujú Szodakert a Mummus. Ďalšou maďarskou špecialitou sú vinárne (borozó), v ktorých čapujú priamo zo sudov lacné maďarské víno. Naopak pivárne (söröző) sú drahé, tie sa totiž skôr snažia priblížiť nemeckým a anglickým podnikom.

Slávnosti a udalosti v Budapešti

V Budapešti sa koná v každom ročnom období nejaký festival. Napríkla v júni sa koná rockový a popový Budapesti Búcsú, ktorý sa organizuje pri príležitosti odsunu ruských vojsk v roku 1991. September zasa patrí medzinárodnému festivalu vína, ktorý sa pravidelne koná pod hradným kopcom. Avšak najväčším a najdôležitešjím je Jarný festival klasickej hudby, ktorý prebieha v marci. Jeho súčasťou je až 200 akcií na 60 miestach. Festival Sziget je považovaný za najväčší stredoeurópsky rockový festival, ktorý sa pravidlne koná na ostrove Óbuda. Hlavnou športovou udalosťou je Veľká cena Maďarska vo Formule 1, ktorá sa kona každý rok v strede augusta. Táta športová udalosť sa koná na okruhu Hungaroring.

Výhľadávané frázy:
budapest, pestbudin, zabava v budapesti, bary v budapesti, nocne kluby v budapesti, podniky v budapesti, slavnosti v budapesti, udalosti v budapesti, where budapest, budapest in your pocket, budapest sun, pesti est, liszt ferenc ter, andrassy ut, hudobna akademia, raday utca, budapestianske soho, krudy gyula utca, hollo utca, kisdiofa utca, szodakert, mummus, borozo, sorozo, jarny festival klasickej hudby, budapesti bucsu, velka cena madarska vo formule 1, sziget, obuda, hungaroring


Copyright © 2021 - Budapešť, Budapest, Pešťbudín - Zábava, vianočné trhy, práca, pamiatky, múzeá a atrakcieKamNaVikend.eu | Mapa stránky