Budapešť, Budapest, Pešťbudín

Zábava, vianočné trhy, práca, pamiatky, múzeá a atrakcie

Stravovanie v Budapešti

Ak si gurmán, tak si v Budapešti prídeš na svoje. V meste dominuje najmä maďarská kuchyňa a jej špeciality ako sú paprikáš, guláš, perkelt, balatonská šťuka a halászlé. Okrem toho tu nájdeš rozmanitý výber úžasných koláčov, ktoré sa podobajú na tie viedenské. Celkovo sa dá povedať, že maďarský prístup kombinuje vlastné tradície s akceptovaním iných vplyvov. Pozornosť budí napríklad fúzia ázijskej a maďarskej kuchyne, ktorú určite vyskúšaj. Všetky neskôr uvedené miesta sme zároveň zaznačili aj na našej podstránke Mapa Budapešti.

V Budapešti sa dá najsť všetko a to od blízkovýchodných jedál až po japonské. Rovnako pestrý je aj výber reštaurácií a ich cien. Nájdeš tu luxusné podniky, kde jedlo stojí toľko čo tvoj plat, ale aj zastrčené miestečka, kde sa naje naozaj každý. Avšak najlacnejšie ťa výjde kúpiť si jedlo v hypermarketoch značiek Auchan, Cora a Tesco.

Vína v BudapeštiStarbucks v BudapeštiCestoviny v BudapeštiKuracina v Budapešti

Cukrárne v Budapešti (cukrászda)

Dnes sú cukrárne a kaviarne v Budapešti považované za menej romantické ako pred vojnou, ale napriek tomu si stále udržiavajú tradičnú atmosféru. Preto ti ich návštevu odporúčame navštíviť. Na hradnom vrchu sa navyše nachádza Marcipánové múzeum.

Kaviarne v Budapešti (káveház)

Ak si milovníkom kávy, tak tu si prídeš na svoje. Tradičná čierna káva sa tu pije z malých pohárov, takže žiadne veľké hrnčeky tu nečakaj. U miestnych sa čoraz populárnejšie nápoje ako cappuccino a biela káva.

Reštaurácie v Budapešti

V meste pôsobí niekoľko reštaurácií, ktoré ponúkajú kvalitné jedlá a vína, avšak za ceny ktoré sú vysoké aj podľa západoeurópskych štandardov. Napriek tomu sú miesta ako Arcade, Chez Daniel, Krizia a Lou Lou veľmi populárne a neustále plné. Okrem nich sa drahšie považujú aj čínské a japonské reštaurácie. Medzi lacnejšie podniky patria Belváros a Vár. V Budapešti je veľmi obľúbený neďeľný brunch, kedy za fixnú cenu sa môžeš najesť koľko vládzeš. Takýto brunch ponúkajú hotely ako Marriott, Le Meridien a Hilton, ale aj reštaurácie siete Trófea Grill. Veľa top reštaurácií a barov nájdeš na Liszt Ferenc tér alebo na Ráday utca.

V meste je veľmi obľúbený aj fast food. Len McDonalds tu má cez 40 pobočiek, avšak nezaostáva ani Burger King, Pizza Hut či čínské stánky Gyors büfé. Tie nájdeš po celom meste, pričom v mnohých je jedlo pomerne dobré a lacné. Maďarský fast food zastupujú malé jedálne Étkedze, kde podávajú domáce jedlá.

Pozor si treba dať na čašníkov, ktorí veľmi radi robia chyby. To znamená, že zahraničný turista často zaplatí premrštené ceny. Veľmi často sa stáva, že je turista nalákaný do podniku, kde pod tlakom musí zaplatiť obrovský účet. Druhý obľubený spôsob sú jedálne lístky bez cien, ktoré ponúkajú drahé denné menu alebo predražené vína. Vtedy si radšej pýtaj jedálne lístky s cenami jedál a určite sa vyhni reštauráciam v centre mesta a na Váci útca, najmä medzi Erzsébet híd a námestím Vörösmarty. Viaceré takéto reštaurácie ponúka nie veľmi kvalitné jedlo za veľmi vysoké ceny.

Výhľadávané frázy:
budapest, pestbudin, stravovanie v budapesti, cukrarne v budapesti, kaviarne v budapesti, fast food v budapesti, restauracie v budapesti, madarska kuchyna, paprikas, gulas, perkelt, balatonska stuka, halaszle, fuzia azijskej a madarskej kuchyne, cukraszda, kavehaz, arcade, chez daniel, krizia, lou lou, belvaros, var, marriot, le meridien, hilton, trofea grill, liszt ferenc ter, raday utca, mcdonalds, burger king, pizza hut, gyors bufe, etkedze, turisticke pasce, podvody casnikov, vaci utca


Copyright © 2021 - Budapešť, Budapest, Pešťbudín - Zábava, vianočné trhy, práca, pamiatky, múzeá a atrakcieKamNaVikend.eu | Mapa stránky