Budapešť, Budapest, Pešťbudín

Zábava, vianočné trhy, práca, pamiatky, múzeá a atrakcie

Práca v Budapešti

Budapešť je, napriek neustálym finančným problémom Maďarska, zaujímavým miestom pre prácu i pre bežného Slováka. Samozrejme výhodu majú skôr Slováci, ktorí žijú na juhu Slovenska, keďže dochádzanie do roboty nie je v tomto prípade prekážkou. Ostatní budú musieť pouvažovať nad presťahovaním alebo nájdením si lacného ubytovania v Budapešti. Kvôli tomu si pozri našu podstránku Ubytovanie vo Viedni. Všetky spomenuté miesta sme zaznačili aj na našej podstránke Mapa Budapešti.

Ďalšou výhodou Slovákov, ktorí žijú na juhu Slovenska, je znalosť maďarského jazyka. Maďari sú hrdý národ a preto od svojich zamestnancov vyžadujú znalosť ich jazyka, ale samozrejme významným plusom je aj znalosť niektorého svetového jazyka. Ak sa nedorumieš v ich jazyku, budeš to mať veľmi ťažké, radšej skús šťastie s prácou v Prahe.

TIP: Pracovné miesta v Budapešti

Štúdium v Budapešti

Pre niektorých Slovákov môže byť zaujímavá skúsenosť aj štúdium v Budapešti. Opäť ak ovládaš maďarský jazyk, budeš mať veľkú výhodu. Podobnú výhodu však získaš aj znalosťou angličtiny, tak to potom nezabudni využiť. V Budapešti pôsobí niekoľko škôl medzinárodného charakteru, celkovo v Budapešti pôsobí cez 30 vysokých škôl. Medzi ne patrí napríklad Stredoeurópska univerzita v Budapešti - CEU alebo Univerzita Loránda Eötvöse (Eötvös Loránd Tudományegyetem).

Výhľadávané frázy:
budapest, pestbudin, praca v zahranici, praca v budapesti, brigada v budapesti, zamestnanie v budapesti, znalost madarskeho jazyka, ovladanie madarskeho jazyka, studium v budapesti, vzdelavanie v budapesti, vysoke skoly v budapesti, stredne skoly v budapesti, stredoeuropska univerzita v budapesti, ceu, univerzita loranda eotvose, eotvos lorand tudomanyegyetem


Copyright © 2021 - Budapešť, Budapest, Pešťbudín - Zábava, vianočné trhy, práca, pamiatky, múzeá a atrakcieKamNaVikend.eu | Mapa stránky