Budapešť, Budapest, Pešťbudín

Zábava, vianočné trhy, práca, pamiatky, múzeá a atrakcie

Nákupy v Budapešti

Počet obchodov v Budapešti mierne narástol. Väčšina obchodov býva otvorená v pracovných dňoch od 10:00 do 18:00, pričom v sobotu sú otvorené len do 13:00. Veľké hypermarkety na okrajoch mesta majú otvorené dlhšie a väčšinou sú otvorené aj v nedeľu. Všetky nižšie spomenuté miesta sme zároveň zaznačili aj na našej podstránke Mapa Budapešti.

Hlavné nákupné oblasti v Budapešti sú južne od Vörösmarty tér. Okolo Váci utca a Petőfi Sándor utca je najväčšia koncentrácia drahých značiek. Ďalšími oblasťami sú Bajcsy - Zsilinszky, Andrássy a Rákoczi út. Patria sem tiež hlavné bulváry od Margitinho mosta po Blaha Lujza tér a Kiskörút. Taktiež sa oplatí navštíviť menšie ulice okolo Nagykörút.

Vianočné nákupyTržnica v BudapeštiTržnica v BudapeštiTržnica v Budapešti

Budapešť má až tri blšie trhy. Najlepší a najväčší je Petőfi Csarnok na Városliget. Drahší blší trh je Ecseri piac na Nagykőrösi utca, kde hlavným predajným dňom je sobota. V tento deň vstúpajú aj ceny, ale sem tam sa dá najsť aj nejaká zľava a to najmä ráno alebo koncom dňa. Posledný trh sa koná na Nowák piac za stanicou Keleti.

V centre mesta sa nachádzajú moderné shopping centrá ako je Mammut a Mammut II, obidve na Moszkva tér. Ďalšími sú Mom Park na Alkotás utca alebo Westend pri stanici Nyugati. Obchody so starožitnosťami nájdeš na Falk Miksa utca. Netradičné turistické suveníry zasa nájdeš na Vár. Obchody s vínom nájdeš pre zmenu na Batthyány utca, na Ráday utca a blízko Deák tér.

Výhľadávané frázy:
budapest, pestbudin, nakupz v budapesti, shopping centra v budapesti, nakupovanie v budapesti, obchody v budapesti, starozitnosti v budapesti, turisticke suveniry z budapesti, vorosmarty ter, vaci utca, petofi sandor utca, bajcsy zsilinszky, andrassy ut, rakoczi ut, margitin most, blaha lujza ter, kiskorut, nagykorut, petofi csarnok, varosliget, ecseri piac, nagykorosi utca, keleti, nowak piac, mammut, mammut II, moszkva ter, mom park, alkotas utca, westend, nyugati, falk miksa utca, var, batthyany utca, raday utca, deak ter


Copyright © 2021 - Budapešť, Budapest, Pešťbudín - Zábava, vianočné trhy, práca, pamiatky, múzeá a atrakcieKamNaVikend.eu | Mapa stránky