Budapešť, Budapest, Pešťbudín

Zábava, vianočné trhy, práca, pamiatky, múzeá a atrakcie

Atrakcie v Budapešti

Budapešť je pre turistov veľmi atraktívne mesto, ktoré má čo ponúknuť i tomu najnáročnejšiemu turistovi. Preto ti prinášame prehľad tých najzaujímavejších turistických atrakcií v Budapešti. Všetky tieto miesta sme zároveň zaznačili na našej podstránke Mapa Budapešti. Naprehliadni našu podstránku Múzeá a pamiatky v Budapešti, kde nádješ tipy na ďalšie zaujímavé miesta v Budapešti.

Budapest Card

Táto karta ponúka zľavy na cestovanie po meste. Má rôzne doby platnosti, napríklad dva alebo tri dni, pričom s ňou môžete cestovať zadarmo. Okrem toho ponúka zľavy v múzeách, v reštauráciách, ako aj v kúpeľoch. Dvojdenná karta stojí približne 6500 HUF (20,67 €), trojdňová stojí okolo 8000 HUF (25,44 €). Kartu je možné kúpiť na hlavných staniciach metra, v turistických informačných centrách, v cestovných kanceláriach, v hoteloch a na letisku.

Ruské kolo (Sziget Eye Belváros)

V centre mesta sa tiež nachádza pomerne veľké ruské kolo, z ktorého si môžeš užiť výhľad na Budapešť. Jedná sa o napodobneninu London Eye, ale v podstatne menšom merítku. Cena zasa až taká malá nie je. Cena lístka je 2400 HUF alebo 8 €.

Tropikárium (Tropicarium Budapest)

Tropikárium najdeš na okraji Budapešti v nákupnom centre Campona. Po zaplatení vstupného sa môžeš tešiť na aligátory, hady, korytnačky, obrovské žraloky, pestrofarebné morské ryby, raje a daždový prales, v ktorom každú štvrťhodinu husto prší. Asi najväčším lákadlom je obrovské akvárium so žralokmi. Dospelého stojí vstupné 2500 HUF (7,95 €), vysokoškolských študentov 2100 HUF (6,68 €). Deti od 4 do 18 rokov, študentov, seniorov stojí vstupné len 1800 HUF (5,72 €).

Presýpacie hodinyKlziskoSziget EyeZámky lásky

Ostatné turistické atrakcie v Budapešti

  • Jaskynná kaplnka (Sziklakápolna) - kaplnka postavená v jaskyni, avšak počas omši je zatvorená
  • Szoborpark - park plný obrovských komunistických sôch
  • Vidám park (po novom Holnemvolt Park) - jedná sa o park, ktorý ma charakter púťovej zábavy
  • Zoo v Budapešti - Állatkert Budapest szívében

Výhľadávané frázy:
budapest, pestbudin, atrakcie v budapesti, turisticke atrakcie v budapesti, budapest card, cestovanie po budapesti zadarmo, cena budapest card, vyhody budapest card, zlavy budapest card, allatkert budapest sziveben, zoo v budapesti, budapestianske zoo, ruske kolo, vyhliadkove kole, sziget eye belvaros, london eye, tropikarium, tropicarium budapest, jaskynna kaplnka, sziklakapolna, szoborpark, vidam park, holnemvolat park


Copyright © 2021 - Budapešť, Budapest, Pešťbudín - Zábava, vianočné trhy, práca, pamiatky, múzeá a atrakcieKamNaVikend.eu | Mapa stránky